Spor
Giriş Tarihi : 01-09-2021 23:01   Güncelleme : 01-09-2021 23:01

2021 AHİ EVRAN YILI, 1. GELENEKSEL TÜRK OKÇULUK TURNUVASI 4 EYLÜL’DE

Cumhurbaşkanımız Sn

2021 AHİ EVRAN YILI, 1. GELENEKSEL TÜRK OKÇULUK TURNUVASI 4 EYLÜL’DE

Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan imzalı 2021/4 Cumhurbaşkanlığı genelgesi ile   2021 yılının Ahilik yılı olarak kabul edilmesiyle birlikte, doğumunun 850. yılında Ahi Evran-ı Veli hazretlerini anma programları kapsamında, Ahilik Haftasında çeşitli etkinlikler düzenlenmesi planlanmıştır.
 
  Yüzlerce yıldır bu topraklarda Ahilik geleneğini yaşatmış, bilginin hikmetle, ticaretin ahlakla buluştuğu Ahilik müessesini dünya milletlerine en doğru şekilde anlatmak, bu kutsal emaneti sonraki nesillere aktarmak ,Ata sporumuz ve Peygamber efendimizin sünneti olan Geleneksel Okçuluk branşının ilimizde yaygınlaştırılması, bilinilirliğinin artırılması amacıyla  Valiliğimizin uhdelerinde, Geleneksel Türk Okçuluğu Federasyonu işbirliği ile Kırşehir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüz tarafından 4 Eylül 2021 Cumartesi günü saat 11.30 da, “Ahilik ve Türk Okçuluğu” temalı “Geleneksel Okçuluk Turnuvaları” nın yapılması planlanmıştır.
 
Geleneksel Türk Okçuluk Federasyonu Başkanı Sn. Cengiz Toksöz ve protokol üyelerinin katılımlarıyla 04 Eylül Cumartesi günü Saat 11:30 da, Ahi Evran Külliyesinde  “Geleneksel Türk Okçuluğu” sporu ile ilgili düzenlenen turnuvanın açılış programı aşağıda belirlenmiştir.
  Protokol Konuşmaları
  Ney Dinletisİ
  Tarihçi Şükrü Seçkin Anık’ın “Ahilik ve Türk Okçuluğu” Konulu Anlatımı
Ahi Evran-ı Veli Mizansen Gösterisi ( Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Halk Oyunları Ekibi )
  Okçuluk Atış Duası
  Protokol Okçuluk Atışları
  Geçmişten Günümüze Okçuluk Tarihi Fotoğraf Sergisi Açılışı
  Ahi Stadında Müsabakaların Yapılması
  Ödül Töreni
 
1. Geleneksel Türk Okçuluğu Şenliğimize tüm Kırşehir’li hemşerilerimiz davetlidir.