Spor
Giriş Tarihi : 05-09-2021 19:34   Güncelleme : 05-09-2021 19:34

2021 AHİ EVRAN YILI 1.GELENEKSEL OKÇULUK TURNUVALARI TAMAMLANDI

2021 Ahi Evran Yılı etkinlikleri kapsamında İl Müdürlüğümüz tarafından Türkiye Geleneksel Türk Okçuluk Federasyonu işbirliği ile birklikte düzenlenen 1

2021 AHİ EVRAN YILI 1.GELENEKSEL OKÇULUK TURNUVALARI TAMAMLANDI

2021 Ahi Evran Yılı etkinlikleri kapsamında İl Müdürlüğümüz tarafından Türkiye Geleneksel Türk Okçuluk Federasyonu işbirliği ile birklikte düzenlenen 1.Geleneksel Türk Okçuluk Turnuvaları tamamlandı. Ahi Evran Külliyesinde düzenlenen açılış töreniyle başlayan program Ahi Stadında gerçekleştirilen müsabakalarla sona erdi. 
Ata sporumuz ve Peygamber efendimizin sünneti olan Geleneksel Okçuluk branşının ilimizde yaygınlaştırılması ve bilinilirliğinin artırılması amacıyla  Valiliğimizin uhdelerinde, Geleneksel Türk Okçuluğu Federasyonu işbirliği ile Kırşehir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüz tarafından 4 Eylül 2021 Cumartesi günü gerçekleştirilen açılış törenine; Kırşehir Valisi Sayın İbrahin Akın, Milletvekili Sayın Mustafa Kendirli, Belediye Başkan Yardımcısı Sn.Nuri Araz, Türkiye Geleneksel Türk Okçuluk Federasyonu Başkanı Sayın Cengiz Toksöz, Siyasi Parti Temsilcileri, Kurum Müdürleri ve halkımız katıldı.

Ahi Evran Külliyesinde gerçekleştirilen programda ilk olarak protokol konuşmaları yapılırken ardından Cacabey Gençlik Merkezi Kursiyerlerimiz tarafından verilen Ney Dinletisi büyük bir keyifle dinlendi. arihçi Şükrü Seçkin Anık’ın “Ahilik ve Türk Okçuluğu” konulu anlatımının ardından ardından Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüz Halk Oyunları Ekibi tarafından düzenlenen Ahi Evran temalı gösteri alandaki misafirler tarafından büyük bir beğeniyle takip edildi. İl Müftüsü Sayın Mehmet Yaman tarafından edilen dua ile birlikte protokol misafirleri tarafından yapılan  temsili atışlarla  müsabakaların startı verildi. 

Ahi Stadında gerçekleştirilen müsabakaların ardından düzenlenen ödül töreni il 1.Geleneksel Türk Okçuluk Turnuvaları sona erdi.