Spor
Giriş Tarihi : 18-09-2021 01:04   Güncelleme : 18-09-2021 01:04

2021 Ahi Evran Yılı Ulusal Bisiklet Yol Yarışı Tamamlandı

Kırşehir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’müz ile Türkiye Bisiklet Federasyonu işbirliğiyle organize edilen “2021 Ahi Evran Yılı Ulusal Bisiklet Yol Yarışı tamamlandı

2021 Ahi Evran Yılı Ulusal Bisiklet Yol Yarışı Tamamlandı

Kırşehir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’müz ile Türkiye Bisiklet Federasyonu işbirliğiyle organize edilen “2021 Ahi Evran Yılı Ulusal Bisiklet Yol Yarışı tamamlandı. 
Şehrimizin tanıtımına katkı sağlaması açısından İlimizde düzenlenen en büyük organizasyonlardan biri olan Ulusal Bisiklet Yol Yarışı tamamlandı. Ahilik Haftası içerisinde İl Müdürlüğümüz tarafından gerçekleştirilen etkinliklerden bir tanesi olan yarış ile vatandaşlarımızın spora olan ilgilerini bu tür organizasyonlarla artırmaya devam ediyoruz. 
Bu yıl ilki koşulan olan ve ilerleyen yıllarda Türkiye’nin en büyük bisiklet yol yarışlarından biri olması hedeflenen yarışta; toplam 18 vilayetimizden 84 sporcu pedal çevirdi. 
Genç Erkekler Kategorisinde 92 KM. ve Büyük Erkekler Kategorisinde 122.4 KM toplamda ise 214.4 KM yol koşulan yarışmada Ferdi Branş Genç Erkekler Kategorisinde Torku KonyaSpor Kulübü Sporcuları ipi göğüslerken, Büyük Erkekler Kategorisinde ise Spor Toto Kulübü sporcuları ilk üç sırayı kazandı.  Yarışmada dereceye giren sporcuların kulüpleri ve isimleri şu şekilde oluştu.
GENÇ ERKEKLER KATEGORİSİ 
1. Mehmet Alsaç,
2. Ahmet Maral 
3.Muhammet Çevik
 BÜYÜK ERKEKLER KATEGORİSİ
1. Oğuzhan Tiryaki ( Spor Toto Spor Kulübü )
2. Halil İbrahim Doğan ( Spor Toto Spor Kulübü )
3. Abdulkadir Kutluer ( Spor Toto Spor Kulübü )
 
 GENÇ ERKEKLER KATEGOSİ ( TAKIM SPORLARI)
1. Konya Torku Şeker Spor Kulübü
2. Konya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Spor Kulübü
3. Çatalhöyük Çumra Belediyesi Spor Kulübü 
 BÜYÜK ERKEKLER KATEGORİSİ ( TAKIM SPORLARI )
1. Spor Toto Spor Kulübü
2. Giresun Lisesi Spor Kulübü
3. Çarşamba Belediye Spor Kulübü 
Yarışmanın tamamlanmasının ardından Kırşehir Valilik Binası önünde gerçekleştirilen ödül törenine Valimiz Sn. İbrahim AKIN, İl Emniyet Müdürü Sn. Murat TÜRESİN, İl Jandarma Komutanı Sn.Sadık GÜLECEN, Türkiye Bisiklet Federasyonu Genel Sekreteri Sn. Mehmet DEMİRDELEN ve çok sayıda protokol üyesi katıldı. Yarışmada dereceye giren sporcuları ödüllerinin takdim edilmesinin ardından 2021 Ahi Evran Yılı Ulusal Bisiklet Yol Yarışı sona erdi.
Yarışmalara katılım sağlayan tüm sporcularımıza ve değerli hakemlerimize göstermiş oldukları gayret için teşekkür ediyor, Türkiye Bisiklet Federasyonun kıymetli temsilcilerine de hassasiyetleri ve spor için işbirliği içinde çalışmalarından dolayı teşekkür ediyoruz.