Eğitim
Giriş Tarihi : 03-02-2022 16:41   Güncelleme : 03-02-2022 16:41

Ahi Evran Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harun Çiftçi Rektör Karakaya’yı Ziyaret Etti

Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harun Çiftçi Rektör Karakaya’yı Ziyaret Etti

Ahi Evran Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harun Çiftçi Rektör Karakaya’yı Ziyaret Etti

Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harun Çiftçi, Ahi Evran Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya’ya Yükseköğretim Kalite Kurulu (YÖKAK) Üyeliğine seçilmesinden dolayı hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. 3 Şubat 2022 tarihinde rektörlük makamında gerçekleşen ziyarette her iki üniversitenin çalışmaları hakkında fikir alışverişinde bulunuldu. 

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesinin kalite çalışmalarında Türkiye’nin rol modeli olduğunu belirten Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harun Çiftçi, Ahi Evran Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya’nın kalite çalışmalarına verdiği özenin çok önemli olduğunu söyledi. Eğitimde Kalite Güvence Sistemi AYDEP’in de üniversiteler için çok kayda değer bir proje olduğunu dile getiren Rektör Çiftçi, geleceğin emanet edileceği gençlerin eğitimlerinin gerçekleştirilmesinde bu projenin çok önemli olduğunu vurguladı. Ahi Evran Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya’nın YÖKAK Üyeliğine seçilmesinden dolayı mutlu olduğunu vurgulayan Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harun Çiftçi, Rektör Karakaya’ya yeni görevinde başarılar diledi.

Göreve geldiği günden bu yana kalite çalışmaları ile hep iç içe olduklarını ve ülkemize rol model olan Ahi Evran Bütünleşik Kalite Yönetim Sisteminin artık bir marka olduğunu belirten Rektör Karakaya, kalite çalışmalarına aralıksız devam ederek Türkiye Yükseköğretiminin eğitimde ve yönetimde kalite güvence sistemi ile yönetilmesine destek olacaklarını kaydetti. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Ahi Evran Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harun Çiftçi’ye teşekkür etti.

Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harun Çiftçi, Rektör Karakaya’yı ziyaretinin ardından Ahi Evran Üniversitemiz Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ahmet Gökbel ve Prof. Dr. Mustafa Kurt ile bir araya gelerek kısa bir görüşme yaptı.