Eğitim
Giriş Tarihi : 25-06-2021 18:23   Güncelleme : 25-06-2021 18:23

Ahi Evran Esnaf, Sanatkârlar ve Kooperatifçilik Genel Müdürü Necmettin Erkan’dan Rektör Karakaya’ya Ziyaret

KAEÜ Rektörü Prof

Ahi Evran Esnaf, Sanatkârlar ve Kooperatifçilik Genel Müdürü Necmettin Erkan’dan Rektör Karakaya’ya Ziyaret

KAEÜ Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, bürokratlar, sivil toplum kuruluşları ve dış paydaşlar ile görüşmelerine devam ediyor. 23 Haziran 2021 tarihinde Ticaret Bakanlığı Esnaf, Sanatkârlar ve Kooperatifçilik Genel Müdürü Necmettin Erkan, Ahi Evran Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya’yı ziyaret etti. Rektörlük makamında gerçekleşen ziyaret çerçevesinde, Genel Müdür Erkan ve Rektör Karakaya çeşitli konularda görüş alışverişinde bulundu.

İkili görüşmede KAEÜ Ahilik Kültürünü Araştırma ve Uygulama Merkezi tarafından yürütülen ve Kırşehir Valiliğince desteklenen “Ahi Esnafını Ahilik İlkeleri Doğrultusunda Eğitme Projesi” kapsamında düzenlenen eğitim programının değerlendirmesi yapıldı. Genel Müdür Erkan, bu tür projelerin esnaf ve sanatkârların bilinçlenmesine yapacağı katkıları vurgulayarak her zaman topluma yararlı çalışmaların takipçisi ve destekçisi olacaklarını söyledi.

Ziyarette Ahilik felsefesi ışığında, sektör temsilcileriyle gerçekleştirdiği işbirliği çalışmalarını başarılarıyla sürdüren üniversitemizin esnaf ve sanatkârlara yönelik eğitim desteğiyle önemli bir ihtiyacı karşıladığı belirtildi. Bu minvalde gerçekleşen görüşme sonrasında kendisi de Kırşehirli olan Necmettin Erkan, Rektör Prof. Dr. Vatan Karakaya’ya şehrimize ve bölgeye önemli katkılar sağlayan çalışmalarından dolayı teşekkürlerini iletti.