Eğitim
Giriş Tarihi : 04-10-2021 23:19   Güncelleme : 04-10-2021 23:19

Ahi Evran İl Koordinasyon Toplantısında Üniversitemizdeki Gelişmeler Anlatıldı

Kırşehir Valiliği tarafından belirli aralıklarla yapılan ve ilimiz kurum ve kuruluşlarının çalışmalarının paylaşıldığı İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı 4 Ekim 2021 tarihinde gerçekleşti

Ahi Evran İl Koordinasyon Toplantısında Üniversitemizdeki Gelişmeler Anlatıldı

Kırşehir Valiliği tarafından belirli aralıklarla yapılan ve ilimiz kurum ve kuruluşlarının çalışmalarının paylaşıldığı İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı 4 Ekim 2021 tarihinde gerçekleşti. Valilik Toplantı Salonunda Vali İbrahim Akın’ın başkanlığında yapılan toplantıda Ahi Evran Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Kurt, üniversitemizdeki değişimleri ve gelişmeleri anlattı.

Toplantıda ilk olarak Kırşehir Ahi Evran Üniversitesinin fiziki ve genel durumu hakkında bilgiler veren Ahi Evran Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Kurt, projeler, yatırımlar ve tamamlanan binaları anlatarak üniversitemizin katbekat büyüdüğünü ve öğrencilerimizin derslik sorunlarının olmadığını anlattı. Aynı zamanda İslami İlimler Fakültemizin de inşaatının devam ettiğini söyleyen Kurt, 7 bin 500 metrekare kapalı alana sahip fakültemizin inşaatının yüzde 50’sinin tamamlandığını kaydetti. Merkez Kütüphane Binasının inşaatının hızlı bir şekilde aralıksız devam ederek üniversitemize ve öğrencilerimize kazandırılacağını belirten Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Kurt, modern, donanımlı ve kaynak bakımından zengin bir kütüphane olan Merkez Kütüphanenin tamamlanması ile birlikte ilimiz ve üniversitemizin kütüphane ihtiyacının giderilmiş olacağını söyledi. Selçuklu mimarisi örnek alınarak inşa edilen ve üniversitemize estetik bir görünüm kazandıran Ahi Evran Üniversitesi Caminin ibadete açıldığını kaydeden Kurt, caminin yapılmasında emeği olan herkese de teşekkür etti.

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesinin pilot projelerinin de artık hayata geçerek amacına adım adım ilerlediğini belirten Ahi Evran Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Kurt, projelerimizin genel anlamda ilimizin kalkınmasına katkı sağladığını sözlerine ekledi.

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesinin eğitim alanında sürekli geliştiğini ve kendini yenilediğini dile getiren Kurt, 20 bine yakın öğrencisi ve binin üzerindeki akademik personeli ile büyümeye devam ettiğini anlattı. Ahi Evran Üniversitemizin tüm alanlarında gelişmeler yaşandığını da kaydeden Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Kurt, kalite çalışmaları, eğitim projeleri, konferans, seminer ve sempozyum çalışmalarının her geçen gün artarak devam ettiğini söyledi.