Eğitim
Giriş Tarihi : 17-02-2022 21:19   Güncelleme : 17-02-2022 21:19

Ahi Evran Milli Sporcularımız Üniversitemizi Bir Kez Daha Gururlandırdı

Milli Sporcularımız Üniversitemizi Bir Kez Daha Gururlandırdı

Ahi Evran Milli Sporcularımız Üniversitemizi Bir Kez Daha Gururlandırdı

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesinde eğitim-öğretim gören Milli Sporcularımız müsabakalardaki başarılarına yenilerini ekliyorlar. 7-13 Şubat 2022 tarihlerinde Antalya’da düzenlenen Uluslararası Türkiye Açık Taekwondo Turnuvasına (Turkish Open 2022) katılan Milli Sporcularımız, turnuvadan altın ve bronz madalyalarla döndüler.

49 ülkeden bin 250 sporcunun katıldığı ve olimpiyatlara puan kazandıran önemli bir organizasyon olan Uluslararası Türkiye Açık Taekwondo Turnuvasında Ahi Evran Üniversitemiz Spor Bilimleri Fakültesi öğrencileri 4 altın ve 2 bronz madalya kazanarak büyük başarıya imza attılar.

Büyük Kadınlar kategorisinde 46 kiloda yarışan öğrencimiz Fatma Keleş altın, 49 kiloda yarışan öğrencimiz Merve Dinçel altın, 67 kiloda yarışan öğrencimiz Mervenur Evci altın ve Büyük Erkekler kategorisinde 63 kiloda yarışan öğrencimiz Hakan Reçber altın madalyanın sahibi oldular.

Büyük Kadınlar kategorisinde 73 kiloda yarışan öğrencimiz Huri Korkut bronz ve Büyük Erkekler kategorisinde 80 kiloda yarışan öğrencimiz Yusuf Kara ise bronz madalyanın sahibi oldular.