Kırşehir Haber
HV
28 KASIM Pazartesi 21:44

Ahi Evran Rektör Karakaya 9. Ulusal KOP Bölgesel Kalkınma Sempozyumuna Katıldı

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesinin de içinde bulunduğu KOP Bölgesi Üniversiteler Birliğini

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 25-10-2022 10:50   Güncelleme : 25-10-2022 10:50
Ahi Evran Rektör Karakaya 9. Ulusal KOP Bölgesel Kalkınma Sempozyumuna Katıldı

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesinin de içinde bulunduğu KOP Bölgesi Üniversiteler Birliğinin (ÜNİKOP) 9. Ulusal KOP Bölgesel Kalkınma Sempozyumu Konya Teknik Üniversitesinde başladı.  24 – 26 Ekim 2022 tarihleri arasında Konya Teknik Üniversitesi Gelişim Yerleşkesi Sergi ve Fuaye Alanında gerçekleşen sempozyuma başta Ahi Evran Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya olmak üzere ÜNİKOP üyesi 12 üniversitenin rektörü, bilim insanları, akademik ve idari personel, sektör temsilcileri ve davetliler katıldı.

Her yıl düzenli olarak gerçekleştirilen ve belirli konuların görüşüldüğü Ulusal KOP Bölgesel Kalkınma Sempozyumunun bu yılki konuları “Tarım, Alternatif ve Yenilenebilir Enerji Kaynakları, Küresel Güvenlik, Bilişim Teknolojileri ve Siber Güvenlik, Kimyasal, Biyolojik, Radyolojik, Nükleer Tehdit (KBRN), Turizm ve Sosyo Ekonomik Bölgesel Kalkınma” olarak belirlendi. Sempozyuma katılan bilim insanları ülkemizin ihtiyacı olan sempozyum konuları üzerine görüşlerini bildirmek üzere bir araya geldiler.

9. Ulusal KOP Bölgesel Kalkınma Sempozyumuna katılan Ahi Evran Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, sempozyum konularının ülkemiz ve bölgemizin kalkınmasında ve gelişmesinde önemli görülen konular olduğunu belirterek, üniversiteler olarak bu konular hakkında fikir beyan etmenin, araştırmalar yaparak ülkemizin geleceğine ışık tutmanın görevleri olduğunu sözlerine ekledi. Sempozyum ile ülkemizin önemli bir ihtiyacının giderilmesi için adım atılmasından büyük bir memnuniyet duyduğunu kaydeden Rektör Karakaya, ÜNİKOP üyesi olarak Ulusal KOP Bölgesel Kalkınma Sempozyumunu her yıl düzenli olarak gerçekleştirdiklerini söyleyerek sempozyumun verimli geçmesi temennisinde bulundu.

Çok sayıda bilim insanının katıldığı, ülkemizin ve bölgemizin kalkınması adına önemli konuların görüşüldüğü 9. Ulusal KOP Bölgesel Kalkınma Sempozyumuna katılan Ahi Evran Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya’ya, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Kurt da eşlik etti. 

Medektif

AdminAdmin

YORUMLAR
Türkiye Haberi