Eğitim
Giriş Tarihi : 03-05-2022 18:38   Güncelleme : 03-05-2022 18:38

Ahi Evran Rektör Karakaya Deney Hayvanları Laboratuvarını Yerinde İnceledi

Rektör Karakaya Deney Hayvanları Laboratuvarını Yerinde İnceledi

Ahi Evran Rektör Karakaya Deney Hayvanları Laboratuvarını Yerinde İnceledi

Ahi Evran Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya Tıp Fakültesi bünyesinde kurulan Deney Hayvanları Laboratuvarını yerinde inceledi. 14 Nisan 2022 tarihinde Tıp Fakültesi Binasında gerçekleştirilen ziyarete Rektör Yardımcısı ve Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Kasım Karahocagil de eşlik etti.

Ahi Evran Üniversitemiz Tıp Fakültesi Öğr. Üyesi Prof. Dr. Yusuf Kenan Dağlıoğlu, Ahi Evran Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya ve beraberindekilere laboratuvarı gezdirerek laboratuvarın faaliyetleri hakkında bilgiler verdi. Deney Hayvanları Laboratuvarının Tıp Fakültesi için önemli bir ihtiyaç olduğunu anlatan Dağlıoğlu, laboratuvar sayesinde üniversitemizde bilimsel çalışmaların artarak devam edeceğini söyledi. Deney hayvanlarının sağlık alanındaki çalışmalarda önemli katkıları olduğunu belirten Prof. Dr. Yusuf Kenan Dağlıoğlu, aşı, hastalık, doku ve organ nakli gibi konularda deney hayvanlarından yararlanıldığını vurguladı. Öğrencilerin Deney Hayvanları Laboratuvarında bilimsel çalışmalara katılacaklarını, bilgi, tecrübe ve yeterliliklerini arttıracaklarını kaydeden Dağlıoğlu, aynı zamanda Kırşehir’in bu alanda bölgesinde öncü olması için çalışacaklarını söyledi.

Deney Hayvanları Laboratuvarını yerinde inceleyerek Prof. Dr. Yusuf Kenan Dağlıoğlu’ndan bilgiler alan Ahi Evran Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, üniversitemiz ve öğrencilerimizin ihtiyaçlarının karşılanmasının kendileri için öncelikli amaç olduğunu kaydetti. Kırşehir Ahi Evran Üniversitesinin bölgesinin Sağlık Kampüsü olması yolunda önemli çalışmalar yürüttüğünü ve yakın zamanda bu hedefine ulaşacağına inandığını anlatan Rektör Karakaya, Deney Hayvanları Laboratuvarının da sağlık alanında atılan önemli bir adım olduğunu kaydetti. Deney Hayvanları Laboratuvarında önemli bilimsel çalışmalarında yapılacağını ve bilime katkı sunmaya devam edeceklerini belirten Prof. Dr. Vatan Karakaya, Deney Hayvanları Laboratuvarının üniversitemize ve şehrimize hayırlı olmasını temenni ederek laboratuvar ekibine çalışmalarında başarılar diledi.