Eğitim
Giriş Tarihi : 24-08-2021 13:48   Güncelleme : 24-08-2021 13:48

Ahi Evran Rektör Karakaya İslami İlimler Fakültesi Binamızın İnşaatını Yerinde İnceledi

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesinin gelişimi ve değişimi için yoğun gayretlerle çalışmalarını sürdüren Ahi Evran Üniversitemiz Rektörü Prof

Ahi Evran Rektör Karakaya İslami İlimler Fakültesi Binamızın İnşaatını Yerinde İnceledi

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesinin gelişimi ve değişimi için yoğun gayretlerle çalışmalarını sürdüren Ahi Evran Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, üniversitemiz, şehrimiz ve bölgemiz için çok önemli olan İslami İlimler Fakültesi inşaatını yerinde inceledi. 20 Ağustos 2021 tarihinde gerçekleşen ziyarette Ahi Evran Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya’ya Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mustafa Kurt ve Prof. Dr. Ahmet Gökbel ile Genel Sekreter Mehmet Zeki Küçük, İslami İlimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cemalettin İpek, Kırşehirli Hayırsever Muzaffer Marşap ve beraberlerindeki heyet eşlik etti.

13 Mayıs 2020 tarihli ve 24776198-903.02-56 sayılı Cumhurbaşkanlığı kararı ile üniversitemizin 2020 yatırım programına dâhil edilen İslami İlimler Fakültesi binasının Prof. Dr. Vatan Karakaya’nın yoğun çabaları sonucunda temeli atılarak binanın giriş katı ile birinci kat betonarme inşaatı tamamlanmıştı. Daha sonra imzalanan protokolle İslami İlimler Fakültesinin 2. kat, 3. kat ve çatı imalatının betonarme karkasının Hayırsever Muzaffer Marşap tarafından tamamlanarak Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörlüğüne devredilmesi kararlaştırılmıştı. Gelinen aşamada fakülte binamızın kaba inşaatı hayırsever Muzaffer Marşap tarafından yapımı tamamlanarak Ahi Evran Üniversitemize devredildi.

İslami İlimler Fakültesi inşaatında çalışmaların hızla devam ettiğini anlatan Rektör Karakaya, fakültenin betonarme karkas inşaatının bittiğini ince işçilik aşamasına geçildiğini kaydetti. İslami İlimler Fakültesi binasının 13 Mayıs 2020 tarihli yatırım programına alınmasıyla hızlı bir ilerleme kaydettiklerini anlatan Karakaya, binanın faaliyete geçmesi için çalışmalarına hız kesmeden devam edeceklerini belirtti.