Eğitim
Giriş Tarihi : 01-10-2021 18:31   Güncelleme : 01-10-2021 18:31

Ahi Evran Üniversitemiz TEKNOFEST 2021’den Ödülle Döndü

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) ve T

Ahi Evran Üniversitemiz TEKNOFEST 2021’den Ödülle Döndü

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) ve T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın yürütücülüğünde bu yıl dördüncüsü düzenlenen TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali ödülleri sahiplerini buldu.KAEÜ Biyoteknoloji İnovasyon Yarışması Proje Kategorisinde İkincilik Elde Etti

TEKNOFEST 2021, Milli Teknoloji Hamlesi sloganıyla Atatürk Havalimanı’nda 21-26 Eylül 2021 tarihleri arasında büyük bir coşku ve heyecanla gerçekleşti. TEKNOFEST 2021’de Ahi Evran Üniversitemiz Kaman Meslek Yüksekokulu Gıda İşleme Bölümü Öğr. Gör. Şefik Tekle’nin hazırladığı “Balık Atıklarından Biyoaktif Peptid Üretimi” isimli proje Biyoteknoloji İnovasyon Yarışması Proje Kategorisi Üniversite Seviyesinde ikincilik ödülüne layık görüldü.

Ahi Evran Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, konuya ilişkin açıklamasında şunları kaydetti: “Gençlerimize yeni ufuklar çizen, vizyon kazandıran TEKNOFEST 2021’den ödülle dönmek gurur verici. Öğretim elemanımızı tebrik ediyorum, başarılarının devamını diliyorum. Projenin On Birinci Kalkınma Planı hedeflerinden biyoteknoloji, gıda güvenliği ve sürdürülebilir çevre başlıklarına ve Sıfır Atık Projesine de pozitif katkıda bulunacağını düşünüyorum. Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi olarak ülkemizin milli teknoloji hamlesine katkı sağlamak adına yürüttüğümüz projelerin önümüzdeki yıl daha da artarak devam edeceğine inanıyorum.”