Eğitim
Giriş Tarihi : 14-12-2021 23:32   Güncelleme : 14-12-2021 23:32

Ahi Evran Üniversitemizde KAP Saha Ziyareti Sonrası Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

Üniversitemizde KAP Saha Ziyareti Sonrası Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

Ahi Evran Üniversitemizde KAP Saha Ziyareti Sonrası Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

Kurumsal Akreditasyon Programına (KAP) dahil edilerek değerlendirilmeye alınan üniversitemiz, KAP sürecini başarılı bir şekilde gerçekleştirdi. 07-09 Aralık 2021 tarihleri arasında KAP Değerlendirme Takımı tarafından gerçekleştirilen saha ziyaretinin değerlendirilmesi adına üniversitemizde bir toplantı yapıldı. 14 Aralık 2021 tarihinde Ahi Evran Üniversitemiz Ahi Evran Kongre ve Kültür Merkezi 15 Temmuz Milli İrade Salonunda gerçekleşen KAP Saha Ziyareti Sonrası Değerlendirme Toplantısına, Ahi Evran Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ahmet Gökbel, Prof. Dr. Mustafa Kurt ve Prof. Dr. Mustafa Kasım Karahocagil, Genel Sekreter Mehmet Zeki Küçük, Kırşehir Kent Konseyi Başkanı Tahsin Üçgül, dekanlar, müdürler, daire başkanları, akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı.

Halil İbrahim Okur: “Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Öğrencisi Olmaktan Mutluyuz”

KAP Değerlendirme Takımının Saha Ziyaretini değerlendirme adına ilk konuşmayı Öğrenci Kalite Elçisi Halil İbrahim Okur yaptı.

Ahi Evran Üniversitemizin öğrencilere sunduğu imkanların diğer üniversitelere kıyasla daha fazla olduğuna vurgu yapan Halil İbrahim Okur, “Pandemi başlangıcında diğer üniversitelerdeki arkadaşlarımız daha eğitim-öğretime başlamamışken bizler, AYDEP sistemi üzerinden kaldığımız yerden eğitim hayatımıza devam ettik.” dedi. Bir Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi öğrencisi olmaktan mutlu olduğunu kaydeden Okur, öğrencilerin bu süreçler içerisinde yer almasını sağlayan üniversite üst yönetimine, desteklerinden dolayı üniversitemiz kalite koordinatörlüğüne, genç kalite topluluğunun akademik danışmanına, fakülte yönetimlerine ve bölüm başkanlıklarına teşekkür etti.

Ekrem Öztürk: “Kırşehir Ahi Evran Üniversitesinin Türkiye Yükseköğretiminin Kalitedeki Rol Modeli Olmasından Mutluyuz”

Öğrenci Kalite Elçisi Halil İbrahim Okur’un konuşmasının ardından Kalite Yönetim Koordinatör Yardımcısı Ekrem Öztürk söz alarak bir konuşma yaptı. Öztürk konuşmasında, kalite yolculuğuna 6 yıl önce başladıklarını ve bu yolculukta güzel bir yere geldiklerini söyleyerek kalite yolculuğunun bir son durağının bulunmadığını belirtti.

Dr. Vatan Karakaya’ya ekibi, öğrencileri ve paydaşları adına teşekkür eden Ekrem Öztürk, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesinin Türkiye Yükseköğretiminin kalitedeki rol modeli olmasından mutlu olduğunu kaydetti.

Prof. Dr. Hüseyin Şimşek: “KAP sürecinde Ahi Evran Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya’nın Önderliği Bizim İçin Çok Önemliydi”

Kalite Yönetim Koordinatör Yardımcısı Ekrem Öztürk’ün konuşmasının ardından Kalite Yönetim Koordinatör Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin Şimşek “Kurumsal Akreditasyon Programı (KAP): Hazırlık Süreci” başlıklı sunumunu yaptı. Şimşek sunumunda, KAP Değerlendirme süreci hakkında detaylı bilgi verdi. KAP sürecinde Ahi Evran Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya’nın önderliğinin çok önemli olduğunu ifade eden Prof. Dr. Hüseyin Şimşek, KAP sürecine dahil olan ve sürece katkı sağlayan herkese teşekkür etti.

Tahsin Üçgül: “Kırşehir Ahi Evran Üniversitesinin Başarısını Görmek Bizi Mutlu Ediyor”

Kalite Yönetim Koordinatör Yardımcısı Prof.

Hüseyin Şimşek’in konuşmasının ardından bir konuşma da Kırşehir Kent Konseyi Başkanı Tahsin Üçgül yaptı. Üçgül konuşmasında, üniversitemiz ile ilişkilerinin çok öncelere dayandığın anlatarak Kırşehir Ahi Evran Üniversitesinin kurulması için çok çaba gösterdiğini kaydetti. Ahi Evran Üniversitemizin bu noktaya gelmesinden memnuniyet duyduğunu da belirten Tahsin Üçgül, Ahi Evran Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya ve ekibine teşekkür etti.

Prof. Dr. Mustafa Kurt: “Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Olarak Bizler Bu Noktaya Gelebilmek İçin Çok Emek Verdik”

Kırşehir Kent Konseyi Başkanı Tahsin Üçgül’ün ardından Rektör Yardımcısı ve Kalite Yönetim Koordinatörü Prof. Dr. Mustafa Kurt bir konuşma yaptı. Kurt konuşmasında, üniversitemizin 2015 yılında başladığı kalite yolculuğunun detayları hakkında bilgi vererek “Emek olmadan yemek olmuyor, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi olarak bizler de bu noktaya gelebilmek için çok emek verdik.” dedi. Kalite Yönetim Sistemini ülkemizde uygulayan örnek üniversite olduğumuzu vurgulayan Prof.

Mustafa Kurt, kalite yolculuğunda başta Ahi Evran Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya olmak üzere sürece dahil olan ve katkı sağlayan herkese teşekkür etti.

Rektör Karakaya: “Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Olarak İnsana Kıymet Veriyoruz”

Rektör Yardımcısı ve Kalite Yönetim Koordinatörü Prof. Dr. Mustafa Kurt’un konuşmasının ardından Ahi Evran Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya söz aldı. Rektör Karakaya konuşmasına, kalite yolculuğunda kendilerine yol arkadaşlığı yapan, sürece katkı sağlayan ve dahil olan herkese teşekkür ederek başladı. KAP sürecindeki başarıyı kutlamak için bir araya geldiklerini anlatan Rektör Karakaya, kendileri için en önemli hedefin geleceğimiz olan gençlerin istikbalini garantiye almak olduğunu söyledi. Gençlerin istikbaline dair ortaya koydukları hedefin de AYDEP olduğunu vurgulayan Ahi Evran Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, Eğitimde Kalite Güvence Sistemi olan AYDEP hakkında bilgiler verdi. AYDEP’in eğitim kurumları için önemli bir sistem olduğunu belirten Prof.

Vatan Karakaya, “AYDEP sisteminden çıkan her öğrenci yeterlidir diyebileceğiz.” dedi. AYDEP Koordinatörlüğünden bir çalışma planı hazırlamalarını talep eden ve sistemin geliştirilmesi için talimatlar veren Rektör Karakaya, Mayıs ayına kadar üniversitemizin tüm bölümlerinde müfredatların değiştirilerek yenilenmesini istedi. Kendilerine emanet edilen gençleri en iyi şekilde eğiterek emanete sahip çıkmaları gerektiğini belirten Prof. Dr. Vatan Karakaya, “Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi olarak insana kıymet veriyoruz.” dedi.

Rektör Karakaya: “Önemli Olan Zirvede Olmak Değil, Zirvede Kalabilmektir”

Ahilik değerlerini yeniden yaşatmayı da istediklerini söyleyen Ahi Evran Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, Ahi Evran-ı Veli’nin ışığını Kırşehir’den yeniden yayacaklarını ifade etti. Kalite süreciyle üniversitemizin önemli başarılara imza attığını anlatan Rektör Karakaya, personelin yanı sıra, sürece öğrencilerin de daha fazla dahil olmaları gerektiğini vurguladı. KAP sürecine katkı sağlayan başta Kalite Yönetim Koordinatörlüğü ekibi, Rektör Yardımcıları, Genel Sekreter, dekanlar, müdürler ve daire başkanları olmak üzere herkese teşekkür eden Rektör Karakaya, konuşmasını şöyle bitirdi: “Önemli olan zirvede olmak değil, zirvede kalabilmektir.