Eğitim
Giriş Tarihi : 26-04-2021 13:56   Güncelleme : 26-04-2021 13:56

Ahi Evran Üniversitemizden Dünya Sanat Günü Ulusal Davetli Online Karma Sergi

Ahi Evran Üniversitemiz Neşet Ertaş Güzel Fakültesi ile Anadolu Halk Sanatları Araştırma ve Uygulama Merkezi tarafından  15 Nisan Dünya Sanat  Günü münasebetiyle Dünya Sanat Günü Ulusal Davetli Online Karma Sergi açıldı

Ahi Evran Üniversitemizden Dünya Sanat Günü Ulusal Davetli Online Karma Sergi

Ahi Evran Üniversitemiz Neşet Ertaş Güzel Fakültesi ile Anadolu Halk Sanatları Araştırma ve Uygulama Merkezi tarafından  15 Nisan Dünya Sanat  Günü münasebetiyle Dünya Sanat Günü Ulusal Davetli Online Karma Sergi açıldı.

Dünyaca ünlü sanatçı Leonardo da Vinci’nin doğum günü olan 15 Nisan tarihinin 2012 yılından itibaren Dünya Sanat Günü olarak kabul edilmesiyle başta Meksika, Türkiye, Slovakya, İsveç olmak üzere birçok ülkede etkinlikler yapılıyor. Bu kapsamda Neşet Ertaş Güzel Fakültesi ve Anadolu Halk Sanatları Araştırma ve Uygulama Merkezi, pandemi koşulları sebebiyle bu yıl çevrimiçi olarak geniş katılımlı bir karma sergiyle Dünya Sanat Günü kutlamalarında yerini aldı. Sergi, bu yıl 22 farklı üniversitenin güzel sanatlar fakültelerinden 40 öğretim elemanının katılımıyla gerçekleşiyor.  Sanatseverler 30 Nisan 2021 tarihine kadar açık kalacak sergiyi online olarak ziyaret edebilecekler.

Sergi linki: https://negsf.ahievran.edu.tr/