Eğitim
Giriş Tarihi : 30-06-2021 18:51   Güncelleme : 30-06-2021 18:51

Ahi Evran Üniversitemizle Kayseri Olgunlaşma Enstitüsü Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı

Kamu kurum ve kuruluşları ile iş birliği içinde çalışmalar yürüten Ahi Evran Üniversitemizle Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü arasında, “Hayat Boyu Öğrenme Eğitim Faaliyetleri” kapsamında Kayseri Olgunlaşma Enstitüsü ile akademik işbirliği sağlanması amacıyla bir protokole imza atıldı

Ahi Evran Üniversitemizle Kayseri Olgunlaşma Enstitüsü Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı

Kamu kurum ve kuruluşları ile iş birliği içinde çalışmalar yürüten Ahi Evran Üniversitemizle Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü arasında, “Hayat Boyu Öğrenme Eğitim Faaliyetleri” kapsamında Kayseri Olgunlaşma Enstitüsü ile akademik işbirliği sağlanması amacıyla bir protokole imza atıldı. 29 Haziran 2021 tarihinde Ahi Evran Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya ve Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Yusuf Büyük’ün imzalarıyla hayata geçen protokol, Kayseri ve Kırşehir’deki kurs faaliyetlerini kapsıyor.

Bu protokol kapsamında üniversitemiz işbirliğiyle; katılımcılara bilgi, beceri ve yetkinlik kazandırılması, halka açık ve ücretsiz olacak kursların düzenlenmesi planlanıyor.  Gerçekleştirilecek kurslardaki ders materyalleri ve eğitmen ihtiyacı üniversitemiz öğretim elemanlarınca karşılanacak. Ayrıca yürütülecek ulusal veya Avrupa Birliği projelerinde gerekli görülen alanlarda akademisyen desteği de üniversitemiz tarafından sağlanacak. Süresi 2 (iki) yıl olarak belirlenen protokolün yaşam boyu eğitim çalışmalarına önemli katkılar sunması bekleniyor.