Spor
Giriş Tarihi : 12-10-2021 20:50   Güncelleme : 12-10-2021 20:50

AMATÖR SPOR HAFTASI KAPANIŞ TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu işbirliğinde bu yıl 4-10 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilen Amatör Spor Haftası’nın kapanış ve ödül töreni Neşet Ertaş Kültür Merkezinde düzenlenen gala programıyla sona erdi

AMATÖR SPOR HAFTASI KAPANIŞ TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu işbirliğinde bu yıl 4-10 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilen Amatör Spor Haftası’nın kapanış ve ödül töreni Neşet Ertaş Kültür Merkezinde düzenlenen gala programıyla sona erdi. 
“Sporla Yaşa Kırşehir” sloganıyla gerçekleştirilen ve bir hafta boyunca devam eden 3×3 Basketbol Turnuvası, Yüzme Turnuvası, Okçuluk Turnuvası ve Diyanet İşleri Başkanlığı’nın projesi olan “Kur-an Kursu sonrası Masa Tenisi Öğreniyorum” Turnuvasında başarılı olan sporcularımıza ödülleri takdim edildi. 
Düzenlenen geceye Vali Yardımcısı Sayın İsmail ÇETİNKAYA, Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Sayın Numan Nafiz ŞAHİN, Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu Kırşehir Şube Başkanı Sayın Doç.Dr. Kazım KAYA, Futbol İl Temsilcisi Sayın Hakan KOÇAK, antrenörlerimiz, sporcularımız ve aileleri katıldı. 
Düzenlenen gecede ayrıca bu yıl ilki düzenlenen ve bundan böyle Amatör Spor Haftası’nın kapanış programında geleneksel olarak yapılması planlanan “Yılın Enleri” ödül töreni gerçekleştirildi. İlki düzenlenen programda, 2021 yılında Ulusal ve Uluslararası müsabakalarda bireysel branşlarda başarılı olan sporcularımız ve antrenörlerine ödülleri takdim edildi. 
Hafta boyunca gerçekleştirilen turnuvalara ve müsabakalara katılan tüm sporcularımıza, çocuklarımızı ve gençlerimizi spor yapmaları için her zaman teşvik eden ve destek olan kıymetli ailelerine, sporun ve sporcunun gelişimi noktasında özveriyle çalışan tüm antrenörlerimize teşekkür ederiz.  ”SPORLA YAŞA KIRŞEHİR”