Spor
Giriş Tarihi : 23-09-2021 17:51   Güncelleme : 23-09-2021 17:51

“Be active” ( Hareket et ) Sloganıyla Gerçekleştirilen Avrupa Spor Haftası Başladı.

Gençlik ve Spor Bakanımız Sn

“Be active” ( Hareket et ) Sloganıyla Gerçekleştirilen Avrupa Spor Haftası Başladı.

Gençlik ve Spor Bakanımız Sn. Mehmet Muharrem KASAPOĞLU’nun himayelerinde düzenlenen Türkiye Herkes İçin Spor Federasyonu koordinasyonunda gerçekleştirilen Avrupa Spor Haftası “Herkes İçin Spor ve Sağlık Günleri” temasıyla Türkiye’nin 81 ilinde eşzamanlı olarak başladı. İl Müdürlüğümüz olarak bu yıl özellikle her yaştan ve her statüden bireyin spor yapması adına özel gereksinimli sporcularımızın da dahil edildiği program, İl Müdürlüğümüz Aşıkpaşa Spor Kompleksinde gerçekleştirilen törenle başladı.
 
İl Müdürümüz Numan Nafiz Şahin’in açılış konuşmalarının ardından Halk oyunları, Oturarak Voleybol, Özel Sporcular Semazen gösterileri gibi bir çok etkinliğe yer verildi.
Açılış konuşmalarını yapan İl Müdürümüz Numan Nafiz Şahin;
Sayın Valim değerli şube müdürlerim, çok kıymetli antrenörler, çalışma arkadaşlarım ve basınımızın güzide temsilcileri. Geleceğimizin teminatı sevgili gençler, gözümüzün nuru özel sporcularımız, her zaman, ‘Spor Her Yerde Spor’ sloganı ile burada bulunan spor sevdalıları, çok değerli velilerimiz. Gençlik ve Spor Bakanımız sayın Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun himayesinde Herkes İçin Spor (HİS) Federasyonunun organizesiyle il müdürlüğümüz tarafından gerçekleştireceğimiz Avrupa Spor Haftası programını hepiniz hoş geldiniz. Bugün güzel ilimiz Kırşehir’de olduğu gibi 81 ilde aynı anda gerçekleştirilen bu organizasyonda ve hafta boyunca gerçekleştireceğimiz etkinliklerle tüm dünya ya Türkiye’nin spora ve sağlığa vermiş olduğu önemi bir kez daha göstermiş olacağız ve hep beraber ‘Sporda biz de varız, hareketteyiz Kırşehir’ diyeceğiz. ‘Hareket sen istersen başlar’ diyerek pandemi sürecinde sağlık ve hijyen tedbirlerini alarak tüm ekibimizle birlikte uzun süredir hareket edemeyen herkesi sporla buluşturmayı hedefliyoruz. ‘Spor güçlendirir, canlandırır ve mutluluk verir’ diyerek tüm tedbirleri almak suretiyle bir çok branşta spor okulu faaliyetlerimizin yanı sıra ‘Mesafemi koruyorum, sporumu yapıyorum’ projesi kapsamında tüm vatandaşlarımızı hareketli bir hayata davet ediyoruz. Sadece antrenörlerimizin eşliğinde yapılan spor branşlarının yanı sıra Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüz bünyesinde görev yapan spor psikoloğu, diyetisyen ve fizyoterapistlerimizin bilgi ve destekleriyle sağlığa ve başarıya giden yolda spor yapan tüm kardeşlerimize ve vatandaşlarımıza destekleyici programlar hazırlıyoruz. Bu kapsamında ‘Sağlık Yaşan ve Spor Merkezimizi’ hayata geçirerek sizlere hizmet etmeye devam ediyoruz. ‘Ulusal Herkes İçin Spor ve Sağlık Günleri’ Avrupa Spor Haftası açılış programımıza katılan tüm sporcularımıza, ailelerimize ve programın hazırlanmasında emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum, şu sloganla konuşmamı tamamlamak istiyorum. ‘Spor Yap Zinde Kal, Hareket Ol Mutlu Ol, Genç Kal Asla Pes Etme Hayatı Kaçırma, saygılarımla…” ifadelerinde bulundular.
 
İl Müdürümüzün konuşmalarının ardından Özel gereksinimli sporcularımızın gerçekleştirdiği bilek güreşi müsabakaları, parkur mücadeleleri, semazen gösterileri ve davul ritim şovları programa katılan protokol ve aileler tarafından beğeniyle takip edildi. Program son olarak Taekwondo sporcularının gösterileri ve bu yıl Türkiye Voleybol Federasyonu Süper Liginde mücadele edecek olan Oturarak Voleybol takımımızın gösteri maçı ve ödül töreniyle sona erdi.