Spor
Giriş Tarihi : 21-08-2021 03:00   Güncelleme : 21-08-2021 03:00

EV SULTANLARI VOLEYBOL TURNUVASI BAŞLIYOR

Gençlik ve Spor Bakanlığımız tarafından desteklenen ve Kırşehir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüz tarafından organize edilen ‘Evinin Sultanları’ projesi Aşıkpaşa Spor Salonunda başladı

EV SULTANLARI VOLEYBOL TURNUVASI BAŞLIYOR

Gençlik ve Spor Bakanlığımız tarafından desteklenen ve Kırşehir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüz tarafından organize edilen ‘Evinin Sultanları’ projesi Aşıkpaşa Spor Salonunda başladı.
Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından sporun gelişimine katkı sağlamak, spor branşlarının bilinirliğini arttırmak, toplumu düzenli fiziksel aktivite alışkanlığına özendirerek spor kültürü oluşturmak, katılımcıların beden ve ruh sağlıklarını geliştirmek ve spor aracılığı ile sosyal hayata katılımlarını artırmak amacıyla ile ev hanımları ve çalışan kadınların, düzenli fiziksel aktivite alışkanlığının kazandırılması için ‘Evinin Sultanları’ Voleybol Turnuvası düzenlendi.
Bu kapsamda, Aşıkpaşa spor salonunda ev hanımları ve çalışan bayanların yoğun ilgi gösterdikleri turnuvada dereceye giren takımlar belli oldu. Keyifli karşılaşmaların sonunda birinci Ceylan Kızları Takımı, ikinci Güneşin Kadınları Takımı, üçüncü Doruk Takımı ve dördüncü Parlayan Yıldızlar Takımı oldu.
Dereceye giren takımlara kupa ve madalyalarını İl Müdürlüğümüz Spor Şube Müdürü Kerim KOCABIYIK, proje koordinatörü Sultan Şahin ve Voleybol Antrenörlerimiz takdim ettiler.
‘Evinin Sultanları’ Voleybol Turnuvasına kayıtlar yıl boyunca devam edecek olup 18 yaş ve üzeri kadın sporcular başvurabilecek. Takımlar en az 3, en fazla 5 (3 Asil, 2 Yedek) kadın sporcuyla katılım sağlayabilecek.
Kayıt yeri Aşıkpaşa Spor Salonu