Ekonomi
Giriş Tarihi : 17-07-2021 13:00   Güncelleme : 17-07-2021 13:00

İl Müdürümüz Duran Seçen, Tarlalarda Ekili Ürünleri İnceledi…

​İl Müdürümüz Duran Seçen, Tarlalarda Ekili  Ürünleri İnceledi… İl Tarım ve Orman Müdürümüz Duran Seçen, bugün ilimiz genelindeki köylerde bulunan hububat ve ayçiçeği ekili alanlarda incelemelerde bulundu

İl Müdürümüz Duran Seçen, Tarlalarda Ekili Ürünleri İnceledi…

​İl Müdürümüz Duran Seçen, Tarlalarda Ekili  Ürünleri İnceledi…

İl Tarım ve Orman Müdürümüz Duran Seçen, bugün ilimiz genelindeki köylerde bulunan hububat ve ayçiçeği ekili alanlarda incelemelerde bulundu.

Tarımsal alanlarda kuraklıktan etkilenme oranları inceleyen İl Müdürü Duran Seçen,   gerek teknik bilgi olarak, gerekse başta tohumluk olmak üzere çiftçilere her türlü desteği verdiklerini belirtti.

Tarım ve  Orman İl Müdürü Duran Seçen, konu ile ilgili yaptığı açıklamalarda şunları kaydetti: ” Ekim dönemi olan 2020 yılı sonbahar ayları yağış miktarı ve hububatın gelişim dönemi olan İlkbahar aylarında özellikle Şubat ve Nisan ayları uzun yıllar yağış ortalamasının oldukça altında seyretmiştir. Buna bağlı olarak ürünlerde önemli ölçüde  kayıpların olduğunu gözlemledik. Üreticilerimizin yanında olarak sorunlarıyla  yakından ilgileniyoruz. Tarımsal kuraklıktan  etkilenme oranlarını İl Müdürlüğümüz ekipleri ile birlikte  inceledik.  Bakanlığımız ve İl Müdürlüğümüz olarak gerek teknik bilgi , gerekse başta tohumluk olmak üzere çiftçilerimize  her türlü desteği vermekteyiz. İl Müdürlüğümüz olarak yapılan gözlem sonuçlarını rapor halinde bakanlığımıza sunduk.” dedi.