Ekonomi
Giriş Tarihi : 14-09-2021 00:24   Güncelleme : 14-09-2021 00:24

MUCİZEVİ BITKİ ARONYA KIRŞEHİRDE HASAT EDİLDİ.

​            Türkiye’de çok az bir ekiliş alanına sahip olan ve ilimizde sadece Çiçekdağı ilçemizde ekilen Aronya bitkisi bugün hasat edildi

MUCİZEVİ BITKİ ARONYA KIRŞEHİRDE HASAT EDİLDİ.

​            Türkiye’de çok az bir ekiliş alanına sahip olan ve ilimizde sadece Çiçekdağı ilçemizde ekilen Aronya bitkisi bugün hasat edildi. Hasata Çiçekdağı Kaymakamı Rabia Naçar, İl Tarım ve Orman Müdürü Duran Seçen, İl Müdür Yardımcımız Cengiz Karabulak, Çiçekdağı İlçe Tarım ve Orman Müdürümüz Ragıp Dağ ve üreticilerimiz katıldı. Hasatta konuşan İl Müdürümüz Duran Seçen “Alternatif bir ürün olan Aronyanın ilimizde ekilmesi bizler için son derece önemli . Ureticilerimizin birim alandan daha fazla gelir getiren ürünlere yönelmelerini ve bu sayede diğer çiftçilerimize örnek olmalarını İl Tarım ve Orman Müdürlüğü olarak destekliyoruz. Bugün de burada olarak çiftçimize desteğimizi göstermek istedik. Hasadımızın çiftçimize, ilimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum “dedi. 

            Hasat yapan çiftçimiz konuşmasında ” Yaklaşık üç sene önce 16 dönüm arazide başladığımız bu iş bugün meyvesini verdi. İlk defa hasadını yapıyoruz . Yaklaşık 2.5 ton ürün bekliyoruz . Bizlere desteğini esirgemeyen Kaymakamımıza ve İl ve İlçe Müdürlüğü çalışanlarına sonsuz teşekkür ediyoruz” dedi.