Kırşehir Haber
HV
24 EYLÜL Pazar 02:22

‘SENİN ŞEHRİN KIRŞEHİR’ TEMALI KOLAJ SERGİSİ ZİYARETE AÇILDI

‘Senin Şehrin Kırşehir’ temalı kolaj sergisi, bugün saat 11:30’da Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezi Fuaye Alanı’nda ziyarete açıldı.

YEREL
Giriş Tarihi : 24-11-2022 19:35   Güncelleme : 24-11-2022 19:35
‘SENİN ŞEHRİN KIRŞEHİR’ TEMALI KOLAJ SERGİSİ ZİYARETE AÇILDI

Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu’nun açılışını yaptığı kolaj sergisi, 1 Aralık 2022 tarihine kadar sanatseverler tarafından gezilebilecek. Kolaj sergisinin açılışını; Başkan Ekicioğlu ile CHP Kırşehir Milletvekili Metin İlhan yaptı. 

Gençlerin grafik tasarımlarıyla Kırşehir’i konu alan çalışmalarının ilgiye değer olduğunu belirten Ekicioğlu, şöyle konuştu: 

“Kolaj sanatçısı Aysu Bekar ve video sanatçısı Mehmet Kocamış’ın yöneticiliğinde 25 katılımcıyla gerçekleştirilen ve 15 Ekim 2022 tarihinde yine Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezi’nde altyapı ve atölye çalışmaları gerçekleştirilen ‘Senin Şehrin Kırşehir’ temalı kolaj atölyesinde ortaya çıkan 40 çalışmanın yapımını gerçekleştiren katılımcıları emeklerinden dolayı kutluyorum. Bugün açılışını gerçekleştirdiğimiz kolaj sergisi, 1 Aralık 2022 tarihine kadar sanatseverler tarafından gezilebilecek.

Kolaj sergisinde ortaya çıkan ürünlerde ilimizin farklı tarihi, kültürel mekanları ile sanatçı figürlerinin yer alması ise ilimizin tanıtımı açısından da güzel bir örnek teşkil ediyor. Gençlerimizin bu tür çalışmalarla gündeme gelerek icat çıkarmaları ise hepimiz için ayrı bir gurur kaynağı. Bu vesileyle Kolaj Atölyesi’ne katılan tüm gençlerimiz kutluyor; kolaj sergisinin hazırlanmasında ve sergilenmesinde emeği geçenlere teşekkür ediyorum.”

AdminAdmin

YORUMLAR