Ekonomi
Giriş Tarihi : 30-05-2021 10:51   Güncelleme : 30-05-2021 10:51

TARSİM TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

            Kırşehir Valiliği toplantı salonunda Tarsim Bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi

TARSİM TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

            Kırşehir Valiliği toplantı salonunda Tarsim Bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya Tarsim Kayseri Bölge Müdürü Sayın Ömer Altuğ, İl Tarım ve Orman Müdürümüz Kenan Şahin, İlçe Tarım ve Orman Müdürleri, Ziraat Odası Başkanları ve İlgili personeller katıldı.

Toplantıda Tarsim Bölge Müdürü Ömer Altuğ tarım sigortasının önemi ve işleyişi hakkında sunum gerçekleştirdikten sonra karşılıklı soru ve cevap bölümüne geçilerek bilgilendirme yapıldı. Ayrıca İl Müdürümüz Kenan ŞAHİN toplantıda yapmış olduğu açıklamada:

“Son yıllarda küresel iklim değişikliğine bağlı olarak doğal afetler sıkça görülmekte ve bu afetlerden ekili tarım alanlarımızda zarar oluşmaktadır. Üreticilerimizin bu afetlerden korunabilmesi ve bir yıllık emeklerinin heba olmaması için devlet destekli Tarım Sigortası yaptırmaları doğal afetlerle oluşabilecek ekonomik kayıplara karşı çok önemlidir. Son yıllarda İlimiz de tarım sigortası yaptıran çiftçi sayımızda artış gözlenmiştir. Bu durum sevindiricidir. Çiftçilerimizin tarım sigortası konusunda bilinçlendirilmesi ve akıllarına takılan sorulara cevap bulmaları açısından her zaman yanlarındayız. Bu konuda Müdürlüğümüze gelerek ilgili personellerimizden gerekli bilgileri alabilirler. Bizler her konuda olduğu gibi bu konuda da çiftçilerimizin yanındayız. Hasat mevsimi yaklaşırken tüm üreticilerimize bol kazanç dilerim” diyerek sözlerini tamamladı.